• Свеж
МОНРО-МАКС-ЛИФТ Поддршка Одговара изберете: 2005-СУБАРУ НАСЛЕДСТВО

МОНРО-МАКС-ЛИФТ Поддршка Одговара изберете: 2005-СУБАРУ НАСЛЕДСТВО

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Одликувајќи се со дизајн специфичен За возилото, монро склопови Со брза Потпора се проверуваат, тестираат возење и се конструираат за да се врати висината на фабричкото возење и перформансите на возењето. Собрани Во Парагулд, АР, тие ги вклучуваат сите потребни компоненти во една единица. КОНЗИСТЕНТНО ВОЗЕЊЕ ое течноста за сите временски услови содржи специјални адитиви кои помагаат при екстремни температури и помагаат да се намали распаѓањето на маслото. КОНТРОЛА и ИЗДРЖЛИВОСТ клипот со флуонска лента обезбедува постојано запечатување помеѓу клипот и цевката под притисок за подобра контрола и зголемена издржливост. ИСКЛУЧИТЕЛЕН вентил за поместување на прачката за ракување, наместен специјално за секое возило, се прилагодува на крајните патишта за да обезбеди конзистентност и непречено возење (на повеќето апликации). ГИ ПОДОБРУВА ПЕРФОРМАНСИТЕ полнењето со азотен гас одржува контакт гума до пат за подобрено возење и ракување со намалување на аерацијата (на повеќето апликации). ПОДОЛГ ВЕК на ТРАЕЊЕ хромиран клип, лежиште за водење на бронзена армирана прачка и специјална заптивка за една усна обезбедуваат издржливост и подолг век на траење (каде што е применливо). ФАКУЛТАТИВНА БАГАЖНИК ЗА ПРАШИНА/ЈУНС браник Заштитниот багажник за прашина ја намалува нечистотијата и влагата, додека браникот од јунс го намалува тешкото движење на суспензијата (и двете се продаваат одделно). НАМАЛЕНА БУЧАВА, ВИБРАЦИИ и ГРУБОСТ Twin Technology_ Активниот Контролен Систем обезбедува исклучителна контрола под повеќето услови на возење додека изолира бучава, вибрации и грубост поврзана со ударот. Одговара Изберете : 2005-2007 СУБАРУ НАСЛЕДСТВО и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне