• Свеж
Стабилни изрази, стерлинг сребро создаден смарагд и дијамантски прстен

Стабилни изрази, стерлинг сребро создаден смарагд и дијамантски прстен

DEN 1856.00

Од стока
Во продавницата

Додадете малку треперлив гламур на вашата облека со овој прекрасен прстен. Зачудувачки круг создадени зелени камења од смарагд и пенливи дијаманти се совршено избалансирани во овој впечатлив сребрен прстен достапен во целосна големина на прстот 7. Овој прстен за стабилни изрази никогаш нема да излезе од стил, скапоцените камења тежат 0,084 CTTW и дијамантите тежат 0,108 CTTW.МЕТАЛНА Тежина : 1,74 Gramsjewelry Тип : Фридинг Стил : Стабилен рингендер : Womenените еметал : Стерлинг сребрена боја : Ширина на белата лента : 2,6 мм. Големина : 7solidclosed backgemstone Детали : Тип : Лабораторија креирано смаралд Колор : Гриншапе : Тркалезна светлина : 0,084 КТТВКУНТИТЕТ : 28 ЈУЕЛЕНСКИ ПОСТАВУВА : : 0,108 CTTWQUANTITY : 48 JEWELRY Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Индија Стерлинг Сребрена, цврста, затворена грб, скапоцен камен, дијамант.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне