• Свеж
Кревети со платформа со големина на близнаци со големина со маса за деца, сиви

Кревети со платформа со големина на близнаци со големина со маса за деца, сиви

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Ова е разноврсен кревет за платформа, кој се состои од два платформа и вградена биро. Конструиран од цврсто бор дрво, овој кревет е стилски и издржлив. Овој кревет е совршен за вашето семејство, спиење или вашиот дополнителен гостин кој спие на вашиот бегство на езерската куќа. Висококвалитетни, цврсти борови нозе и силна, издржлива рамка обезбедуваат стабилност и издржливост за долгорочна употреба. Овој кревет е дизајниран со чиста силуета и нијанса на елеганција. Тој одговара на сите стилови на декорација на домови и го комплетира изгледот на која било спална соба. Овој кревет е специјално дизајниран со маса за правоаголник со фиока за да ги поставите чашите или книгите. Карактеристики : [кабриолет дизајн] : Овој кревет се состои од кревети за платформа за близнаци близнаци за детска спална соба. Willе одговара на големи семејства или семејства кои сакаат забави. Дизајнот во облик на L ќе ви помогне да заштедите повеќе соби. [Вградена табела] : Нашата рамка за кревети во форма L во форма L е опремена со вградена табела што може да се користи како преголема ноќна ноќ со повеќе простор и поголема способност за тежина. Табелата има и фиока за дополнително складирање . [Цврста конструкција] : Оваа мултифункционална платформа за кревет е направен од цврсто бор дрво и MDF, што ќе издржи на тестот на време да му служи на вашето семејство многу години. Бојата и дизајнот на овој кревет ќе одговараат на сите украси на простории . [Безбедност за деца] : Креветот за платформа е доволно помал за вашите деца да влезат. Не треба да се грижите дека паѓа од креветот. Цврстите дрвени нозе на креветот ќе обезбедат стабилност на креветите . [Лесно за склопување] : Овој кревет ќе дојде со два пакувања. Сите делови и алатки потребни за склопот ќе бидат во пакетите. Само треба да ги следите упатствата за да соберете свој мултифункционален кревет. Спецификација : . Големина : Близнак. Overall Product Dimension : 119.7"L*108.7"W*35.9"H. Bed Inner Size : 75.9"x 39.2". Table Size : 42.1"x 31.3". Overall Product Weight : 135lb. Bed Weight Capacity : 200lb. Mattress Included : Бр. Вкупна висина : 35.9 ". Потребно е собрание : Да. Препорачајте ја дебелината на душекот на горниот/долниот кревет : 6 ''.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне