• Свеж
Кетринс Женски Плус Големина Ситни Пенливи Чипка Јакна Фустан

Кетринс Женски Плус Големина Ситни Пенливи Чипка Јакна Фустан

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Кетринс Женски Плус Големина Ситни Пенливи Чипка Јакна Фустан .Фустанот со јакна е дводелен комплет со совршено координиран фустан и јакна. Оваа најпродавана комбинација може да се носи заедно или одделно и да се комбинира со други парчиња гардероба. Исклучителен пар што ќе ве однесе на вечера и театар и сите ваши елегантни настани помеѓу нив, овој комплет се одликува со прекрасен фустан украсен со чипка со светки и лесна јакна одозгора.ТКАЕНИНА : фустанот од Тантела е поддржан со свилено-мазна ткаенина која е полна со удобно истегнување. Јакна во лесна, ветровита мрежеста ткаенина за врвно дишење. ФИТ : Фустанот има лесна силуета од а-линија која им ласка на сите, благодарение на течната завеса што се разгорува од бистата до полите. Лажичка вратот. Без ракави. Пикадо со биста обезбедува форма и совршено вклопување. Затворање на јамка-копче на задниот врат. Јакна има опуштена, обвиткана силуета. Отворен каскаден фронт. 3/4 должина ракави. 96% Полиестер, 4% Спандекстурна облека внатре кон надвор и ладно миење во машина со слични бои : Редовна 42", Ситна 40"Јакна : Редовна 34", Ситна 32"Плус Големини 16 W-34 W, Ситни Плус Големини 16 WP-32 WPCatherines . За брендот : во Кетрин, ние дизајнираме квалитетна облека со плус големина за жени со големина 16-38 и 0Х-6Х. знаеме дека меките ткаенини, ласкавите вклопувања и секојдневната удобност се толку важни за нашите клиенти, па затоа се опседнуваме со секој детал за да го исправиме тоа. Од најважните работи за секојдневна удобност, до модни врвови и лесни еластични фармерки за половината, ние сме специјализирани да им помогнеме на жените со плус големина да се чувствуваат удобно, самоуверено и убаво. Нашето долгогодишно ветување за брендот кажува се : Убаво Ви Стоиме. 96% Полиестер, 4% Спандекс. Свртете ја облеката внатре кон надвор и измијте ја машината ладно со слични бои. Увезени. Фустан : Редовни 42", Ситни 40". Јакна : Редовни 34", Ситни 32". Плус Големини 16 W-34 W, Ситни Плус Големини 16 WP-32 WP. Кетрин.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне