• Свеж
Кралски гурмански 24 Цд1824е Јаглен Скара Скара

Кралски гурмански 24 Цд1824е Јаглен Скара Скара

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Опкружен со солена и вкусна арома, уживајте во крајната готвење Со Кралски гурмански 24-инчен Скара На Јаглен. Примарната површина за готвење од 368 квадратни инчи, заедно со решетката за затоплување од 106 квадратни инчи како секундарен простор за готвење, опслужува до 10 луѓе, совршени за секакви активности на отворено од забава во дворот до кампување. Порцеланските емајлирани решетки за готвење обезбедуваат рамномерна дистрибуција на топлина. Одликувајќи се со вградениот термометар и амортизерот, прецизната контрола на температурата е загарантирана за да се постигнат најдобри перформанси. Тавата за јаглен прилагодлива за висина помага да се достигне максималната ефикасност во однос на искористувањето на топлината. Вратата за пристап до јаглен напред ви овозможува лесно да додавате јаглен или оган. Послужавникот за пепел на дното го олеснува лесното чистење. Што се однесува до подготовката на храната, скарата има две странични маси што се преклопуваат и кои можат да ги задржат вашите додатоци за скара на дофат на раката. Покрај тоа, долната полица обезбедува доволно простор за складирање. Не двоумете се, Кралската Гурманска Скара со јаглен од 24 инчи е најдобриот избор, совршена за згответе бура. ПРОСТРАНА ПОВРШИНА ЗА ГОТВЕЊЕ : вкупно 474 квадратни инчи површина за готвење, вклучувајќи 368 квадратни метри. во. порцелански емајлирани решетки за готвење и 106 квадратни метри. во. нерѓосувачки челик затоплување решетката. ТАВА СО ЈАГЛЕН ПРИЛАГОДЛИВА ЗА ВИСИНА : Тава со јаглен прилагодлива За Висина, која може фино да ја прилагоди температурата за време на печењето на скара, обезбедува најдобри перформанси. ПРАКТИЧНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА ПЕПЕЛ : поцинкуваната фиока за пепел собира пепел и го олеснува фрлањето. ЛЕСНО СЕ ДОДАВА ЈАГЛЕН : со вратата за пристап до јаглен напред, јагленот може брзо да се додаде за време на печењето на скара со минимална загуба на топлина. ДОВОЛНО ПРОСТОР за ПОДГОТОВКА и СКЛАДИРАЊЕ : Две странични маси што се преклопуваат нудат дополнителна работа и подготвителен простор, а долната полица обезбедува дополнителен простор за складирање. ЛЕСЕН ЗА ТРАНСПОРТ : две големи тркала овозможуваат лесно движење и можат да ги издржат елементите. ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ : Се Грижи за 8-10 луѓе, совршени за семејни собири и мали забави во дворот. Препорачана покривка за скара : Кралски ГУРМАНСКИ ЦР4701. Примарна површина за готвење : 22,2 "х 16,5" =367,8 квадратни метри. во. Големина на производот : 47.6 "х 21.7 " х 46.1".

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне