• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Брук и ливада“ платно уметност од Singон Сингер Сарџент

Трговска марка ликовна уметност „Брук и ливада“ платно уметност од Singон Сингер Сарџент

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Уметник : Johnон Сингер Саргенсјубјект : Апстракт Стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактна претстава на зелена ливада. Singон Сингер Сарџент, роден во 1856 година и почина во 1925 година, беше американски уметник, кој го сметаше „водечкиот сликар на портрет на својата генерација“. Од Америка, Сарџент беше обучен во Париз и насликан околу 900 нафтени слики во неговиот живот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактна претстава на зелена ливада.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне