• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Сан Франциско Скајлин MCLR-2“ платно уметност од Марлен Вотсон, бела мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Сан Франциско Скајлин MCLR-2“ платно уметност од Марлен Вотсон, бела мат, црна рамка

DEN 1177.44

Од стока
Во продавницата

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Сан Франциско Скајлин МекЛР-2' Канвас уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има разнобојна слика на Sandline Sandline, Калифорнија. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне