• Свеж
Новиот 3Р - Серво Волан резервоар одговара 1994-Акура, Хонда

Новиот 3Р - Серво Волан резервоар одговара 1994-Акура, Хонда

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Пумпите за серво Волан честопати погрешно се дијагностицираат како виновник за бучава или недостаток на притисок, кога вистинската причина е затнат оддалечен резервоар. Кардоне Новите Резервоари за Серво Волан нудат можност за самостојна замена, како и дополнување на целосна замена на пумпата за серво управување. Секоја единица строго го следи дизајнот На О. Е., вклучува капаче за резервоар и е 100% тестирана за да обезбеди правилно вклопување и функција. Апликација за возило : Акура КЛ 1999-97; Хонда Спогодба 1997-94, Одисеја 1998-95, Прелудиум 2001-97. 100% тестирање обезбедува перформанси без истекување. Дизајниран да одговара на о. е. вклопување, функција и перформанси. Произведен од о. е. одделение материјал за сила и издржливост. Отпорен на пукање предизвикано од високите температури во моторниот простор. Резервоарите со интегриран филтер ја имаат истата ефикасност на филтрација Како О. е. Ое Референца : 058145703 LX.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне