• Свеж
Натопи Боја Кристабела Преоптоварена Геометриска Област Килим, Графит Слонова Коска, 5'8'

Натопи Боја Кристабела Преоптоварена Геометриска Област Килим, Графит Слонова Коска, 5'8'

DEN 588.48

Од стока
Во продавницата

Safavieh Dip Боја Ddy685j Рачно Изработени Графит / Слонова Коска Килим Акварел уметност и бујна текстури стане мода напред декор во впечатлива област килими се најде во Натопи Боја Колекција. Класичните мотиви, преплавени со живописни дво-обоени бои, се оживуваат со органска енергија совршено прилагодена на денешните преференции за декор на колковите во секој килим во оваа возвишена колекција. Направени со користење на чиста премиум волна во мек, луксузен куп, овие килими носат карактеристичен израз на домашниот декор. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Конструкција : Рачно Тафтувана. Влакна/Заврши : 80% Волна 20% Памук. Поддршка : Памучна Подлога. Висина На Купот (Во Инчи) : 0,25. Точка Тежина : 8.40. ЗЕМЈА НА ОРГИН : Индија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне