• Свеж
Воткинс: Имитација Екстракт од бадем, Флорида Оз

Воткинс: Имитација Екстракт од бадем, Флорида Оз

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Екстракт од бадем на бадеми Воткинс нуди автентичен вкус на бадем за вашите печива. Тоа е без глутен за луѓе со ограничувања во исхраната. Овој екстракт од бадем кошер доаѓа со 2 мл по шише, што е доволно за да се зачинат многу мешавини. Се одликува со рецепт за колачиња на пакетот за да ви помогне да започнете со вашата кулинарска креативност.watkins : Имитација на екстракт од бадем, 2 fl oz : Обезбедува вкусен вкус за вашите рецепти. 2 fl oz на екстракт од бадем без глутен по шише. Рецепт на кутија. Кошер. Спакувано во шише со пробна марка со гаранција за задоволство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне