• Свеж
Happi Foodi Carne Asada Flatbread Pizza, Oz

Happi Foodi Carne Asada Flatbread Pizza, Oz

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Во ред е! Внесете ги вашите мексикански желби со храна со нашата пица со карне асада со метеж!. Кога ќе ја пробате нашата пица Carne Asada Flatbread, бидете подготвени за солени и зачинето латински третман што не е вообичаено. Вкусен наивен стил на наин, на врвот на зачинето говедско месо, сирење од моцарела, црвени пиперки, црвен кромид, jalapeños, зелен кромид, цилантро и мелен лук со сос од верде, го прават ова повеќе од пица. Тоа е фиеста на плочата!. На Happi Foodi, ние сме посветени да обезбедиме опции за ручек и вечера во ресторанот што можете да ги направите во погодност на вашиот дом или канцеларија. И ние го правиме и прифатливо! Нашата линија на пици спакувани со вкус не се само вкусни и оригинални, тие се удобни и лесни. . Барате промена на темпото кога станува збор за ручек и вечера? Имаме уште две вкусни пици со раб. Обидете се со еден, или пробајте ги сите нив. Со Happi Foodi не можете да тргнете наопаку! Вкусна и уникатна фузија на меѓународни вкусови. Лесно подготвен во рерна или микробранова печка. Нема вештачки вкусови или бои. Совршен за закуска, ручек или вечера. Уникатен вкус и пријатели и семејство ќе сакаат!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне