• Свеж
ES Вратоврска Прачка Крајот Одговара: 2003-МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ, 2003-ФОРД КРАУН ВИКТОРИЈА

ES Вратоврска Прачка Крајот Одговара: 2003-МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ, 2003-ФОРД КРАУН ВИКТОРИЈА

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Поддржани од супериорни материјали и ригорозно тестирање, краевите на надворешната шипка за вратоврска moog - ® даваат сигурни перформанси на кои можете да сметате. Иновациите за решавање проблеми на МООГ обезбедуваат брза инсталација без проблеми. ВРАЌА КАКО-НОВО управување Патентираната притисната плоча ги запечатува остатоците и ја минимизира лабавоста, намалувајќи го абењето на лежиштето и промовирајќи подолг животен век. ПОДМАЧКАН ШТЕКЕР Ја Намалува корозијата и абењето со тоа што дозволува нов лубрикант да ги исплакне загадувачите. АПСОРБИРА ВЛИЈАНИЕ белвил предоптоварување мијалник помага да се задржи пакетот на лого цврсто како лежишта носат. РЕШАВАЧ НА ПРОБЛЕМИ ' ® ГУШЕР лежиште дизајнот Од Метал до метал обезбедува цврстина и овозможува маснотиите да течат низ површината на лежиштето за намалено триење и долг век на траење. СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ топчестите столпчиња се термички обработени за да одговараат или да ги надминат барањата ЗА ОЕ за да го инхибираат предвременото откажување и да ја подобрат јачината на замор. ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ прецизни толеранции за лесна инсталација и усогласување на управувачот што ви дава совршено вклопување веднаш надвор од кутијата. СЕОПФАТНА ПОКРИЕНОСТ Достапни за странски и домашни таблички со имиња. РИГОРОЗНО ТЕСТИРАЊЕ користи Сеопфатно тестирање во текот на дизајнерските и развојните процеси од страна на инженерите НА МОГ за квалитет на кој може да сметате. Одговара Изберете : 2003-2011 МЕРКУР ГРАНД МАРКИЗ 2003-2011 ФОРД КРАУН ВИКТОРИЈА 2003-2011 ЛИНКОЛН ГРАДСКИ АВТОМОБИЛ 2003-2004 МЕРКУР МАРОДЕР и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне