• Свеж
Потопна Пумпа За Вода, Изолација На Соларна Пумпа За Езерце Со Висока Точност Запечатување За Рибарски Чамци За Рибник За Земјоделско Наводнување

Потопна Пумпа За Вода, Изолација На Соларна Пумпа За Езерце Со Висока Точност Запечатување За Рибарски Чамци За Рибник За Земјоделско

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Потопна Пумпа За Вода, Изолација На Соларна Пумпа За Езерце Со Висока Точност Запечатување За Рибарски Чамци За Рибник За Земјоделско Наводнување Спецификација : Тип На Ставка : Соларна Пумпа За Вода Материјал : Нерѓосувачки Челик, Чист Бакар Модел : 3 SYDC12 V/S-30работна Струја : 10amaximum Lift : Прибл. 30 метри / 32,8 yd Maximum Тече : 1,5 Кубни Метри/Часовен Напон : Dc12vouter Дијаметар На Интерфејс : 25mm Дијаметар На Додаток Конектор Должина : Прибл. 14 метри / 15.3 ydddelivery Медиум : Чиста Вода Пумпа За Вшмукување Метод На Вшмукување : Единечна Позиција На Вратилото На Вшмукувачката Пумпа : Режим На Страничен Вертикален Погон : Листа На Електричен Пакет : 1 x Соларна Пумпа За Вода1 x Конектор1 x Конектор Заптивка1 x Упатство За Употреба Забелешка : 1. Проверете дали напонот на напојувањето е во согласност со пумпата за вода пред употреба2. Ако има остатоци и други остатоци во изворот на вода, пумпата треба да се стави во корпа од бамбус за да се спречи затнување3. Пумпата мора да се подигне со јаже и да се стави на рачката, а кабелот не смее да се влече произволно Опремен со обвивка од нерѓосувачки челик, сончевата пумпа за вода е изолирана, безбедна, моќна и е запечатена со голема точност. Има широк спектар на употреба и е широко користен во бродови, рибарски чамци, езерце за риби, земјоделско наводнување итн. Пумпата има вграден контролер, кој е лесен за инсталирање, а пумпата може директно да се поврзе со соларниот панел. Користејќи софистицирана технологија на производство, оваа соларна пумпа за вода има карактеристики на високо подигнување и голем проток.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне