• Свеж
Кабел За Поддршка на Задната Врата дорман За Специфични Модели на Форд одговара избери: 1983 - ФОРД Ф150, 1983 - Форд Ф250

Кабел За Поддршка на Задната Врата дорман За Специфични Модели на Форд одговара избери: 1983 - ФОРД Ф150, 1983 - Форд Ф250

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Овој кабел за поддршка на задната врата одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналните кабли на одредени возила. Изработен од квалитетни материјали, овој издржлив кабел е дизајниран да ја стабилизира задната врата на долги релации. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој кабел за поддршка на задната врата одговара на специфични возила за да се зачува стабилноста на задната врата. Издржлива конструкција - овој дел е изработен од квалитетни материјали за долг работен век. Заштедува пари-нуди квалитет по конкурентна цена додека спречува оштетување на задната врата. Обезбеден квалитет - овој кабел за поддршка на задната врата претрпе виртуелно тестирање за вклопување, функција и издржливост со текот на времето. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Ф-100 : 1983 Форд Ф-150 : 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996 Форд Ф-250 ХД : 1997форд Ф-250 : 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 Форд Ф-350 : 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне