• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Ла Дансе“ платно уметност од Анри Матис

Трговска марка ликовна уметност „Ла Дансе“ платно уметност од Анри Матис

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Уметник : Анри Матисисебјект : Figutativestyle : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира луѓето што танцуваат наоколу во круг во фигуративна сцена. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на производство на печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Ла Дансе“ платно уметност од Анри Матис.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне