• Свеж
Скапа Силиконска Лента за Спојување: 1-во yds

Скапа Силиконска Лента за Спојување: 1-во yds

DEN 223.84

Од стока
Во продавницата

Скапа 571 Силиконската Лента за Спојување е тенок полиестерски филм, еднократно обложен од едната страна со прилагодено формулирано силиконско лепило чувствително на притисок (спротивната страна на филмот користи стандардна не-силиконска обвивка). Силиконското лепило обезбедува висока почетна лента и обезбедува одлична врска со подлогите обложени со силикон. Овој проѕирен производ отпорен на смолкнување е розов за да овозможи навремена идентификација на спојката и има меко, усогласено лепило кое добро се прилепува на неправилни површини. Се користи за спојување на силиконски хартии за ослободување, филмови и други подлоги; сврзување за општа намена; маскирање на висока температура; и хемиско маскирање. Скапа 571 карактеристиките вклучуваат : Одлична адхезија на супстрати обложени со силикон. Висока почетна тактика која осигурува добра врска. Одговара за да се постигне добар контакт со површините што се спојуваат. Висока отпорност на смолкнување за силна врска. Бојата на лентата овозможува навремена идентификација на спојката. Отпорен е на многу хемикалии. Произведено Во Канада. ЗАБЕЛЕШКИ : големините што се испраќаат обично ќе бидат стандардни големини на метрички исечоци во индустријата за ленти, т. е. 24мм за секоја нарачана ширина на номиналната лента 1 инч (ролните се приближно 5% потесни од номиналната големина). Вистинската големина на овој производ е широка 38,1 мм. Оваа лента обично се сече на ширина од ролни од трупци, така што повеќето големини се испраќаат на не-брендирани обични бели јадра. Како и со секој производ со леплива лента, секогаш е одговорност на корисникот да утврди дека производот е соодветен за нивната намена; на пример, ако сакате чисто да отстраните производ од одреден тип подлога, прво тестирајте на незабележлива област.Технички Информации-Поддршка/Носач : полиестерски (ПЕТ) филм - Лепило : прилагодено-формулиран Силикон - Дебелина : 2,5 милји (носач, лепило) 1,5 милји (лепило) 1 милји (носач) - Адхезија : 35 унци на инч (до панел за тестирање од нерѓосувачки челик) - Цврстина На Истегнување : 25 фунти на инч (надолжно) - Сервис/Работна Температура : нагоре До 350f - Издолжување : 90 % - краткорочна изложеност : до 392°f скапа 571 силиконската лента за Спојување е тенок полиестерски филм, еднократно обложен од едната страна со прилагодено формулирано Силиконско Лепило чувствително на притисок (спротивната страна на филмот користи стандардна не-силиконска обвивка). Силиконското лепило обезбедува висока почетна лента и обезбедува одлична врска со подлогите обложени со силикон. Овој проѕирен производ отпорен на смолкнување е розов за да овозможи навремена идентификација на спојката и има меко, усогласено лепило кое добро се прилепува на неправилни површини. Се користи за спојување на силиконски хартии за ослободување, филмови и други подлоги; сврзување за општа намена; маскирање на висока температура; и хемиско маскирање. Превозникот/Поддршка : полиестер (ПЕТ) филм. Лепило : прилагодено формулиран силикон. Дебелина : 2,5 милји (носач, лепило) 1,5 милји (лепило) 1 мил (носач). Адхезија : 35 унци на инч (на панел за тестирање од нерѓосувачки челик). Цврстина на истегнување : 25 килограми на инч (надолжно). Сервис/Работна Температура : ДО 350 F. Издолжување : 90%. Краткорочна Изложеност : ДО 392 F.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне