• Свеж
XT-ПВД ЦРНА Хром Фабрика ОЕМ Тркала Бандажи

XT-ПВД ЦРНА Хром Фабрика ОЕМ Тркала Бандажи

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Овие тркала (сет од 4) Се Фабрички Оригинални (ОЕМ), а не Реплика Или репродукција одделение. 2020-2023 Кадилак ХТ5 ПВД ЦРНА Хром ФАБРИКА ОЕМ Тркала . Овие тркала исто така се вклопуваат : 2021 2023 КАДИЛАК ХТ6 . ШКУ : ХОЛИ.4844-ЦРНО-ПВД-ОУ. Холандер : 4844 MPN : 84180449 Опција Код : Q6 X, ЛУКСУЗНИ Финиш : PVD ЦРНА Хром Грофот Навртки : 6 Болт Шема : 6-120 Офсет : 50mm Големина На Тркалото : 18x8 Центар Создаден : 66.9 Состојба : Сосема Нов ПВД Слој. *Капи Инсерти И Сензори не се вклучени. Физичкото Таложење на Пареа (ПВД) е временски тестирана докажана технологија која се користи со децении во други индустрии и сега е достапна за автомобилски тркала. Оваа состојба на уметничкиот процес обезбедува супериорна алтернатива на традиционалното хромирање. Хромирањето е добро познато по многуте проблеми што ги има со дупчење и лупење на хромираната површина. Тркалото обложено со ПВД практично ги елиминира овие проблеми. Ние гарантираме обложување за 3 цели години. Пвд процесот е еколошки метод за производство на светла завршница на тркалата што е потрајна од традиционалното хромирање. ПВД финишот е исто така одобрен ОД ОЕМ. . Оригинален Квалитет На Опремата : Детроит Тркало и Гума продава Само Фабрика Вистински ОЕМ тркала. Тркалото што го добивате е Фабричко Оригинално Тркало со сосема нова завршница. Нашите тркала не Се Реплики, Замени или резервни тркала, тие се (ВИСТИНСКИ) тркала за зделки!. Квалитет и Издржливост : оем тркалата се дизајнирани и произведени за да ги исполнат точните спецификации и стандарди на возилото, обезбедувајќи највисоко ниво на квалитет и издржливост. Резервните / реплика тркала можеби не ги исполнуваат истите стандарди и можеби не се толку издржливи. Компатибилност : ОЕМ тркалата се дизајнирани да одговараат на вашата специфична марка и модел на возило, обезбедувајќи совршено вклопување и максимални перформанси. Резервните или реплика тркала можеби не се компатибилни со вашето возило, што доведува до опасно ракување и безбедносни проблеми. Вредност за препродажба : оем тркалата се сметаат за оригинална опрема и можат да ја зголемат вредноста за препродажба на вашето возило. Резервните / реплика тркала ќе имаат негативно влијание врз препродажната вредност. Перформанси : ОЕМ тркалата се дизајнирани и тестирани за да обезбедат оптимални перформанси, ракување и безбедност. Резервните или реплика тркала не ги исполнуваат истите стандарди, што доведува до проблеми со перформансите, ракувањето и безбедноста. Исклучителна Услуга За Клиенти : Детроит тркало и Гума обезбедува исклучителна услуга и поддршка на клиентите, обезбедувајќи позитивно искуство за купување од почеток до крај. КАДИЛАК ХТ5 2020 - 2023 ПВД ЦРНА Хром ФАБРИКА ОЕМ Тркала Бандажи (Не Реплики) (Ж).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне