• Свеж
Домашна суштина Детска ели памук гингам утешител сет

Домашна суштина Детска ели памук гингам утешител сет

DEN 735.84

Од стока
Во продавницата

Домашната суштина Детска Ели Памук Гингам Комфортер сет носи удобно и свежо ажурирање во спалната соба на вашето дете. Направено со 100% памук, утешителот на гингам и срамните (и) се карактеризираат со quакард помпоми кои додаваат текстура и димензија на горниот дел од креветот. Вклучени се и две декоративни перници (12x16, 16x16) за да се обезбеди комплементарен допир на сетот за постелнина. Машината што може да се пее за лесна грижа, овој комплет за утешител додава допир на шарм во спалната соба на вашето дете. Home Essence Kids Ellie Cotton Gingham Comforter Set : Twin/Twin XL сет вклучува : 1 удобник (68 "W x 88" L), 1 стандарден срам (20 "W x 26"), 2 украсни перници (12 "W x 16" L/16 "w x 16" l). Комплетен комплет за кралица вклучува : 1 удобник (88 "W x 88" L), 2 стандардни шами (20 "W x 26" L), 2 декоративни перници (12 "W x 16" L/16 "W x 16" L ). Утех/срам : 100% памучен гингам со quакард Помпомс лице, памучен цврст обратна насока. Удобно полнење : Хипоалергичен полиестер. Декоративна перница : памучна обвивка со полнење со хипоалергично полиестер. Затворање на декоративно перници : Нема отворање. Затворање на срам : Преклопување. Утешител/Шамс : Машината што може да се мие за лесна нега. Место чисти перници.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне