• Свеж
Абу Гарсија 7’9 ”Веритас Торо леајќи риболов, шипка

Абу Гарсија 7’9 ”Веритас Торо леајќи риболов, шипка

DEN 1254.24

Од стока
Во продавницата

Воведување на следната генерација на прачки од Веритас. Серијалот на риболов на Веритас Торо е дизајнирана за тешка употреба како што е риболов или риболов на мускули. Овие прачки за кастинг се совршен натпревар за нашата серија Торо со ниски профили, како и тркалезни ролни. Воведувањето на Powerlux 100 ја зголемува јачината на шипката за 15 проценти, истовремено намалувајќи ја вкупната тежина на шипката за 5 проценти, што му помага да земе злоупотреба на големи, тврди риби за влечење. Семејството Ново Веритас Род им дава на риболовците на риболовците, чувствителност и издржливост што треба да ги освојат, без разлика дали риболов во риболов со сол или слатководни мускули. Системот за смола Powerlux 100 рамномерно дистрибуира нано честички помеѓу секое јаглеродно влакно за подобрување на перформансите и јачината на шипката со спречување на пукнатини во празниот материјал. Технологијата Power Lux помага во производство на прачки со повисоки јаки на пауза и подобрена отпорност на влијание и фрактура. Седиштето на Фуџи Рол за поголема удобност. Во комбинација со упатства за легури на титаниум и затворени клетки на Ева Сплит, Абу Гарсија Веритас ги турка границите на риболовните шипки со високи перформанси. Абу Гарсија е најпосакуваниот бренд на прачки и ролна за риболовци кои рибаат да победат. Без разлика дали риболов на локален турнир, обидувајќи се да го поставите вашиот ПБ или едноставно да го искористите вашиот другар, сметајте на Абу Гарсија. Доверлив од два пати и назад кон назад Басмастер Класик Шампион Хенк Чери и повеќекратен победник на МЛФ, Jordanордан Ли, колегиум и шампион во средно училиште, Абу Гарсија е бренд што ќе ве задржи во кругот на победникот. Абу Гарсија Веритас Торо 7'9 ”Леп за кастинг : Конкретно дизајниран за риболов со мускули и инсеро. Намачка оценка од 1-4 мл . графитна конструкција со ексклузивен Power Lux 100 за да испорача 15% посилна* и 5% полесна ** прачка. Вкупната тежина е само 8,1 мл. *Во просек, врз основа на контролирано лабораториско тестирање, во споредба со идентично конструираните прачки на Veritas без смола на Powerlux. Резултатите може да варираат. ** Во просек, врз основа на контролирана поставка за лабораторија, во споредба со прачките од претходната генерација Veritas без смола на Power Lux. Резултатите може да се разликуваат . 10 водичи за легури на титаниум : изградени со ултра мала тежина циркониум инсерти за да се овозможи лесна балансирана шипка. Исто така, се одликува со ROCS (роботски оптимизиран систем за леење) Водич за максимално растојание за леење со полесни мами . Седиштето Фуџи Рол : Премиум графит конструкција обезбедува самоуверена, тешка, флексибилна точка за сидро . затворена ќелија Ева Сплит зафат на рачката (тип Г) Овозможува поголемо време и отпорност на абење . 1 парче риболов шипка : Наменето за зголемена чувствителност . Чувар на кука : Чуварот на кука со кука со кука ќе работи со сите апликации за мамки. Род доаѓа со 3-годишна ограничена гаранција.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне