• Свеж
Маѓепсан Стандард Зелена Плетенка-Дворови

Маѓепсан Стандард Зелена Плетенка-Дворови

DEN 223.84

Од стока
Во продавницата

Конечниот избор за цврстина и издржливост, Маѓепсаната Плетенка се истакнува таму каде што монофиламентот и флуоројаглеродот се плашат да газат. Ткаена со најквалитетни јп влакна, линијата практично нема истегнување што овозможува откривање на залак на која било длабочина и молскавично брзи комплети за куки. Нашиот производствен процес помага да се елиминира абразијата и ја прави отпорна на ефектите ОД УВ зраците и апсорпцијата на вода. За совршена комбинација на моќ и финост, ова е линијата на која можете да сметате.• Цврсто ткаени со висококвалитетни јп влакна• над 3 пати посилни од моно со еквивалентен дијаметар• облогата со Плетенка се спротивставува на избледување и апсорпција на вода• Нула истегнување за подобрено откривање на залак и комплети куки • Без истегнување. • Висока цврстина на истегнување. • УВ отпорен.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне