• Свеж
GreenWorks 48V 15 безжичен жичарски тример + 2AH USB батерии и брз полнач за двојно пристаниште

GreenWorks 48V 15 безжичен жичарски тример + 2AH USB батерии и брз полнач за двојно пристаниште

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Greenworks 2 x 24 V (48 V) 15 "Trimmer безжичен жица е моќна и разноврсна алатка дизајнирана да управува со тешки задачи за одржување на тревниците со леснотија. Тример се напојува со две USB батерии од 2.0 AH, што може да испорача до 30 минути траење на траење на едно полнење, во зависност од состојбата на тревата и техниката на операторот. Брзо и лесно напредување во линија, заштеда на време и зголемување на ефикасноста. Системот Tor QDrive ™ обезбедува 30% повеќе вртежен момент, дозволувајќи му на тримерот да удобно напојување преку тешка трева и плевели. Променливиот активиран брзина на тримерот ви овозможува да ја контролирате брзината на сечење во движење, со што е лесно да се маневрираат околу растенијата и грмушките. Дизајнот на ултра лесна категорија, заедно со супериорна ергономија, го намалува заморот на корисниците, со што е лесен за употреба за подолги периоди. Покрај тоа, тримерот е практично без одржување, без гас, нафта или емисии, што го прави еколошки опција. Започнува со притискање на копче, работи тивко и ја доставува моќта што ви е потребна за да ја завршите работата ефикасно. Overall, the Greenworks 2 x 24 V (48 V) 15" Cordless String Trimmer is a reliable, powerful, and efficient tool that can handle tough lawn maintenance tasks with ease. Dual battery system powered by two 24 V POWERALL batteries combine for 48 V of exceptional, Подобро од гасната моќност . обезбедува 20% поголема моќност наспроти водечки 40 V конкуренти. Брзиот полнач со двојна порта целосно наплатува батерија во рок од 30 минути. 15 "патека за сечење и двојна линија .080 ин. Torq Drive ™ моторот обезбедува 30% повеќе вртежен момент на напојување преку најтешката трева и плевелите. Селекторот со висока / мала брзина ви овозможува да изберете помеѓу поголема моќност или повеќе време на траење. Променливата активирање на брзината ви овозможува да ја контролирате брзината на сечење во движење, за да можете лесно да маневрирате околу растенијата и грмушките . 3-годишна ограничена гаранција. Што е вклучено : (1) тример со низа од 15-инчен 48 V. (2) 24 V 2.0 AH USB батерии. (1) Полнач за батерии со двојна порта. (1) Прирачник за сопственик.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне