• Свеж
Хибриден Оклоп Отпорен на Удари Од воено Одделение Со Прстен Зафат За Моторола Мото Г Игра-Црвено

Хибриден Оклоп Отпорен на Удари Од воено Одделение Со Прстен Зафат За Моторола Мото Г Игра-Црвено

DEN 479.20

Од стока
Во продавницата

За непобедлива заштита, Двослојниот Хибриден Капак Отпорен на Удари обезбедува врвна одбрана од капки и гребнатини. Комплетен мек гумен тпу ентериер ја опфаќа Моторола Мото Г Игра 2023 за адсорпција на удари од сите страни додека зацврстената поликарбонатна обвивка се закачува на грбот за елегантен изглед. Овој тежок случај обезбедува екстремна заштита и држач за прстен за да го држите телефонот во рака, без разлика дали е од случајни капки или обид за кражба. Исто така двојки како штанд. Карактеристики : Компатибилен Со Моторола Мото Г Игра 2023. Воена Тешка : Пад тестиран на Воени Спецификации за да издржи 4 X MIL-STD (810 G-516.6), што значи дека случаите се намалени на 2 метри со нула штета направена на уредот. Одликувајќи се со робустен повеќеслоен дизајн, куќиштето обезбедува екстремна заштита за вашиот уред. Овој тежок тврд случај го чува вашиот телефон од се што може да фрли животот, одржувајќи го безбеден во секое време дури и во најекстремните услови. Жлебови Страни - како цврсто ракување со вашиот телефон. Мекото гумено внатрешно јадро на ТПУ цврсто се држи за вашиот телефон додека апсорбира шок и го амортизира телефонот од капки и удари. Патентиран хибриден случај со гребен поликарбонатна тврда обвивка за заштита слична на оклоп. Засилените агли на воздушните перничиња обезбедуваат одлична заштита таму каде што е најпотребно. Задниот дел на случајот има вградена исклучително практична рачка, Прстен, кој може да се стави на прстот за да го држи телефонот посигурно во вашата рака. Извлечете го прстенот и имајте пригоден држач за гледање за удобно да ја гледате вашата омилена емисија. Подигнатата предна рамка и отворот на камерата спречуваат гребнатини на екранот и објективот на фотоапаратот. Интегрираниот заштитник на браникот на објективот на фотоапаратот ја штити леќата од случајни капки. Текстурирана гумена внатрешност за заштита отпорна на удари. Интуитивно копче опфаќа за тактилно искуство. Уживајте во компатибилноста со магнетна монтажа, бидејќи држачот на прстенот функционира и како вградена метална плоча. Прецизните исечоци обезбедуваат целосен пристап до важните карактеристики на вашиот телефон, Хибриден Оклоп Отпорен На Удари Од Воено Одделение Со Прстен Зафат За Моторола Мото Г Игра 2023-Црвено.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне