• Свеж
Дорман 911-Вентил За Чистење На Канистер За Пареа За Специфични Модели на Форд одговара избери: 2008 - ФОРД Ф250, 2008 - ФОРД Ф350

Дорман 911-Вентил За Чистење На Канистер За Пареа За Специфични Модели на Форд одговара избери: 2008 - ФОРД Ф250, 2008 - ФОРД

DEN 571.04

Од стока
Во продавницата

Дизајниран за совршено вклопување и инсталација за приклучување и играње, овој вентил за чистење на канистерот за пареа е директна замена за оригиналниот вентил за чистење на опремата. Тоа е од клучно значење за системот за испарување на емисиите и ги исполнува владините барања. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој вентил за чистење на канистерот за пареа се вклопува и функционира како оригинална опрема за да обезбеди правилна функција на системот за испарување на емисиите на вашето возило. Квалитетна конструкција-произведена од премиум материјали за долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Тестиран квалитет-претрпе тестирање за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2008,2010 Форд Ф250 8 Цил 5.4 Л 2009 ФОРД Ф250 2008-2010 форд Ф350 8 Цил 5.4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне