• Свеж
ДУРАГО БР53026 - Диск Сопирачка Ротор

ДУРАГО БР53026 - Диск Сопирачка Ротор

DEN 928.16

Од стока
Во продавницата

Дураго Титаниум Серија (ДТС) роторите на сопирачките даваат победничка комбинација на квалитет, перформанси, стајлинг и одбрана од корозија. РОТОРИТЕ НА СОПИРАЧКИТЕ DTS имаат облога отпорна на корозија која обезбедува трајна заштита на шапката и работ на роторот. Како дополнителна придобивка, титаниумската сива завршница ги надополнува возилата со дизајни на отворени тркала. Роторите НА СОПИРАЧКИТЕ DTS се произведуваат во ФАБРИКА сертифицирана СО ISO за да ги исполнат барањата за вклопување, форма и функција. РОТОРИТЕ НА СОПИРАЧКИТЕ DTS се дизајнирани од 20-годишното знаење и искуство На Дураго, обезбедувајќи уште една причина Зошто Дураго е најпосакуваниот избор На Професионалец за Автомобилска Нега. Дураго БР53026 - 01 Диск Сопирачка Ротор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне