• Свеж
0. КТ кубна цирконија половина вечност за редење прстен во сребро сребро

0. КТ кубна цирконија половина вечност за редење прстен во сребро сребро

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Овој ораво кубни цирконија стабилен прстен во Стерлинг сребрен гроздобер половина вечност бенд за жени е модерен и зачудувачки. Изработено во светло полиран сребро сребро, овој прекрасен слабиот бенд на магацини прикажува вкупно 11 парчиња кружни брилијантни облици кубни цирконија камења кои покажуваат пенлива бела нијанса. Безбедно поставени во уметнички амбиент за антички стил, овие камења се ставаат во нежна низа на стилски вечен опсег во три четвртина во стилот. Шармантна солза и тркалезна шема наизменично по должината на слабиот стерлинг сребрен опсег што мери 1,90мм и е идеален за поставување. 0,17 КТ круг брилијантна форма кубна цирконија. F-G боја, SI1-SI2 јасност. Приближните камени димензии се 1,5 x 1,5мм. Стерлинг сребро. Стерлинг среброто е обележано и обележано со 925. Бенд мерки од 1,90мм во ширина. Вклучува кутија за подароци за накит за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, празници, годишнини или други прилики.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне