• Свеж
Замена n Fender лагер компатибилен со 2005- Nissan Frontier Front, десен патник

Замена n Fender лагер компатибилен со 2005- Nissan Frontier Front, десен патник

DEN 241.60

Од стока
Во продавницата

Спецификации на производот Производ Подготовка : Fit Fit : Direct Fit Material : Prastic Quantity Продадена : Продадена индивидуално Replaces OE Број : 63840 EA800 Replaces Parts Link Број : NI1251127 INTERCHANGE Број на дел : 63840 EA800, NI1251127 Warranty : 1-годишна замена за замена за замена на делот за време Engine Department од нечистотија, кал, вода и други загадувачи. Секоја фидер -лагер е направена на фабрички спецификации, овозможувајќи ви лесно да го вратите вашето возило во оригинална состојба. Карактеристики и придобивки : Лесно се инсталира како директна замена за вашиот оригинален лагер за фендер. кал, вода и други загадувачи. Веќе да го вратите вашето возило во како нова состојба. Процеси на дизајнирање и производство на процеси на производство, кои се резултат на обемните истражувања и развој, обезбедувајќи најсовремен дизајн и беспрекорни перформанси. Процесот ги задржува трошоците намалени и квалитетни високи.compabtile со следниве возила : Позиција : Front, Front, Right Nissan2013-2019 Frontier Desert Runner2005-2008 Frontier Nismo Off-Road2009-2019 Frontier Pro-4x2005-2010 Frontier (подмодел : LE, SE) 2011-2019 Frontier (подмодел : S, SL, SV) го заменува бројот на OE : 63840 EA800. Заменува број на делови : NI1251127. Број на размена на дел : 63840 EA800, NI1251127. FITS Изберете : 2012,2016,2018 Nissan Frontier SV/Pro-4 X 2019 Nissan Frontier SV 2017 Nissan Frontier SV/Desert Runner 2011,2015 Nissan Frontier S/SV/SL/Pro-4x 2014 Nissan Frontier SV/SL 2010 Nissan Frontier King Cab SE/King Cab Le/King Cab Nismo 2013 Nissan Frontier S/SV 2005.2008 Nissan Frontier Crew Cab le/Crew Cab Se/Crew Cab Off Road 2006-2007 Nissan Frontier King Cab le/King Cab Se/King Cab Off Road Off Road 2009 Nissan Frontier Crew Cab SE/Crew Cab LE 2020 Nissan Frontier S/SV/Pro -4x и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне