• Свеж
Фуринно Ангеланд Ортопедска меморија за пена за пена, злато, злато

Фуринно Ангеланд Ортопедска меморија за пена за пена, злато, злато

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Нашата 2 во 1 поддршка за поддршка/седиште обезбедува одлична поддршка за грб за секој што го олеснува олеснувањето. Има 10 фунти. Во густината на оваа ортопедска мемориска пена за да се обезбеди дека е поудобна потпирач за грб од просечната перница. Технологијата на седиштето на контурата промовира циркулација и го намалува притисокот на зглобовите. Се одликува со отстранлив пресек на коксикс за корисници со воспалени или чувствителни опашки. Нашиот сет обезбедува дополнително лумбално амортизирање на столчињата, што ја намалува напнатоста на мускулите и стресот предизвикани од седење во неподдржано столче или седиште. Ова е совршен сет за канцелариски столчиња или седишта за автомобили. Материјали : Мемориска пена и покривка на ткаенина. Сертифициран, Обезбеден, обезбеден квалитет и издржливост. Хипоалергичен; еколошки. Промовира циркулација и го олеснува притисокот на зглобовите. 10-годишна гаранција, димензии : 15 x 15 x 2 инчи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне