• Свеж
Ита-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Средна Поддршка, За Жени Хг: Х-П

Ита-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Средна Поддршка, За Жени Хг: Х-П

DEN 447.84

Од стока
Во продавницата

ИТА-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Средна Поддршка, За Жени 20-22 mm Hg обезбедува посилна поддршка на стапалото и глуждот, каде што ви е најпотребно, и постепено се намалува по должината на ногата. Овие хулахопки ќе помогнат да се минимизира болниот оток, болка и замор од продолжување на стоењето, подобрување на циркулацијата и спречување на проширени вени заедно со многу повеќе корисни фактори. Достапно во три бои. Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки. Средна Поддршка, 20-22 mmhg компресија. Помогне во спречување на згрутчување на крвта, проширени вени и други венски нарушувања. Помага во намалување на заморот, болката и отокот на нозете. Совршен за жени кои поминуваат време на нозе или седат без движење. Идеален за употреба за време и по бременоста и за жени со проблеми со целулитот. Чиста, елегантна, удобна. Достапни Бои : Црна, Беж, Гола. Достапни Големини : П, М, Т, XT, П, П+ (Видете ја табелата со големини за вашата големина).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне