• Свеж
Хилман во. Термички Обработени Цинк Челик Тој Главата Капа Завртка

Хилман во. Термички Обработени Цинк Челик Тој Главата Капа Завртка

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Шестоаголни завртки за капачиња се завртки со шестоаголни глави и машински навои за употреба со навртка или во прислушувана дупка. Овие завртки се завртки со лице за миење под главата. Користете ги овие завртки со делумно навој од 5 степен каде што може да се користи шестоаголна завртка. Затегнете со клуч или вежба. НАПРАВЕНО СО ЧЕЛИК ОД 5 СТЕПЕН : Соодветно За најопшта употреба (совпаѓање со подлошки и навртки од 5 Степен). ДЕЛУМНО НАВОЈНО СТЕБЛО : Овозможува посилно држење помеѓу предметите и помалку движење на смолкнување. ФИНИШ ОТПОРЕН НА КОРОЗИЈА : Термички обработениот цинк комбинира трајна издржливост со силна заштита од корозија. ДИЗАЈН СО ВИСОК ВРТЕЖЕН МОМЕНТ : главата на шестоаголната капа и машинските навои се комбинираат за да понудат поголема способност за вртежен момент. ПРЕПОРАЧАНО ПРЕТХОДНО ДУПЧЕЊЕ : за инсталација, дупчете дупка во материјалот што одговара на дијаметарот на завртката. Еден (1) Ц-Пак по единица што може да се продаде.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне