• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Бебе црвени чизми“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „Бебе црвени чизми“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Уметник : Студијата Macneil Studio Subject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Бебе црвени чизми“ платно уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне