• Свеж
Атлетски дела бебешки момчиња со маица и шорцеви, големини од 0-24 милиони

Атлетски дела бебешки момчиња со маица и шорцеви, големини од 0-24 милиони

DEN 255.68

Од стока
Во продавницата

Убаво откритие за бебе момче! Симпатична и удобна, оваа облека поставена за вашето момче има кул маица со качулка и шорцеви од атлетски дела. Со спортска инспирација, овој сет со две дела на момчињата е направен во мека ткаенина и го задржува покриен за време на игра и пошироко. Исто така, прави одличен подарок за него! Материјал : ТЕЕ : 60% полиестер/30% рециклиран полиестер/10% спандекс; Шорцеви : 50% рециклиран полиестер/50% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Комплетот вклучува : 1 маичка со качулка и 1 пар шорцеви. Карактеристики на маицата : стил на пуловер; прикачен аспиратор. Кратки карактеристики : стил на влечење; Еластична половината за дополнителна удобност. Бебе момчиња маица со качулка и шорцеви поставени од атлетски дела.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне