• Свеж
- ЗАМЕНА НА ДЕЛОВИ за 1986-Мерцедес-Бенц 560сл Филтер За Моторно Масло

- ЗАМЕНА НА ДЕЛОВИ за 1986-Мерцедес-Бенц 560сл Филтер За Моторно Масло

DEN 4198.56

Од стока
Во продавницата

1986-1989 Мерцедес-БЕНЦ 560sl Моторно Масло Филтер ОДГОВАРА : 1986 - 1989 560 SL V8 5.6 L Автоматски 2-Врата Конвертибленоти Кертриџ Подмачкување Метал Канистер Филтер Производител Ое Препорачува Промена На Маслото Интервали Години : 1986 1987 1988 1989fits Мотори : Атрибути На Производот : Капацитет(грамови) : 0.00 класа : ц Тип на должност : Лд Висина : 4.785 Внатрешен Дијаметар Дното : 0.434 МЕДИЈАТИП : МОБИЛЕН МИКРОН : 0.00 Надворешен Дијаметар Дното : 3.371 Надворешен Дијаметар Врвот : 3.371 Стил : Кертриџ Подмачкување Метал Канистер Оди-Делови Доживотна Гаранција. Ги исполнува или Надминува сите барања за владини стандарди за безбедност. Оем Квалитет По Попуст Цени-висок квалитет и гарантирано ќе одговара.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне