• Свеж
Шкотски Среќен Кидс Детска игра за деца и бои и мојата прва сет на игри со форми

Шкотски Среќен Кидс Детска игра за деца и бои и мојата прва сет на игри со форми

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Вашето дете може да научи за комбинациите во боја и форма додека се забавува! Играта Scotchi Formes and Colors вклучува широк спектар на комбинации на форма и комбинации на бои. Прикачете ја таблата за репродукција на матката за активност и завршете ги сликите со помош на соодветни парчиња. Вашите деца исто така можат да ја користат Мат за активност за создавање на свои слики! Моите форми на Фрист се забавен начин за вашето дете да научи за формите! Оваа игра е совршен вовед во основните форми. Додека сè уште се фокусираат на образованието и моторните вештини, сите парчиња игра се дизајнирани особено големи во големина за да одговараат на моторните вештини за развој на малото дете - овозможувајќи лесен зафат и подобрување на вештините за совпаѓање. Вашето дете ќе остане забавно и ќе учи во исто време! Шкотски Среќен Кидс Детска игра за деца и бои и мојата прва сет на игри со форми : Образовна. Координација на рачно око. Фини моторни вештини. Креативност и имагинација. Визуелна перцепција. Игра за форми и бои вклучува : 8 табли за игра (4 двострани табли), 19 парчиња (форми и бои) и 1 мат за активност како основа за играчки табли. Мојата прва игра во формите вклучува : 6 табли за игра и 12 парчиња.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне