• Свеж
Пааш ФП-Лесен Молив За Проток На Воздушна Четка За Гравитација Со Врвки

Пааш ФП-Лесен Молив За Проток На Воздушна Четка За Гравитација Со Врвки

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Моливот за проток НА FP сличен на пенкало со фонтана по тоа што ја истекува бојата од врвката наместо да ја прска. ФП се користи опширно за ленти со иглички, таксидермија, украсување торта, Шминка со Специјални ефекти итн. Не е потребен извор на воздух. Доаѓа со 4 големини. Поставете ја фината линија без прекумерно прскање. Не користи компресор. Доаѓа со 1/16,1/32, 1/64 и 3/64 големина на прсти. Факултативна чаша за притисок АЛП-45 за подебели бои.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне