• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Felt v“ платно уметност од Мерион Роуз

Трговска марка ликовна уметност „Felt v“ платно уметност од Мерион Роуз

DEN 2601.60

Од стока
Во продавницата

Уметник : Marion Rose Ubject : Сè уште начин на живот : Електикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две срца во центарот на рамката.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мерион Роуз „Фелт v“ платно уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне