• Свеж
Општество Најхиппестата Мачка Жолта Од Алисон Џонсон Уметност Печатење и Закачалка

Општество Најхиппестата Мачка Жолта Од Алисон Џонсон Уметност Печатење и Закачалка

DEN 479.84

Од стока
Во продавницата

Време е за дружење. Друштвото6 уметнички принт со дрвена закачалка паѓа некаде помеѓу класичниот уметнички принт и врамената ѕидна уметност. Дрвените шипки на врвот и на дното се направени од богат, пријатен даб кој ја навојува иглата помеѓу формалноста на рамката и секојдневниот изглед на уметничкиот принт. Тие се достапни во различни големини за беспрекорно да се вклопат секаде каде што на вашиот ѕид можеби ќе му треба малку дополнителна љубов. И најдобриот дел? Секое купување го плаќа уметникот кој го дизајнирал-поддршка на креативноста низ целиот свет. Овие уникатни Уметнички Отпечатоци со Дрвена Закачалка паѓаат некаде помеѓу класичниот уметнички принт и врамената ѕидна уметност. Дрвените шипки на горниот и долниот дел се направени од богат, пријатен даб кој ја навојува иглата помеѓу формалноста на рамката и секојдневниот изглед на уметничкиот принт. Изграден од цврста природна бела хартија со тежина од 100 со мазна мат завршница. Достапно во 9 големини : 8 "х 10", 12" х 12", 11" х 14", 16" х 20", 20" х 20", 18" х 24", 30" х 30", 30" х 40" и 40"х 60". Општество6 е револуционерна Компанија За Украсување Домови која ја поддржува уметничката заедница ширум светот. Рачно изработени и произведени Во Денвер, Колорадо, САД.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне