• Свеж
Окума ССТ Врти Прачка

Окума ССТ Врти Прачка

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Дизајнирани со страст, желба и искуство, шипките Окума ССТ ги зголемуваат стандардите за изведба низ рибарството во ладна вода. Акциите специфични за видовите и техниката обезбедуваат дефинитивен избор на прачка за лосос, челик, пастрмка, кокане, камбала и есетра. Со графитот Окума ИМ-8 кој обезбедува премиум основа (е-стакло во прачки од камбала), останатите компоненти се надоврзуваат на извонредноста НА ССТ. Издржливите рамки за водич од нерѓосувачки челик имаат циркониумски влошки подготвени за плетенка. Прилагодените седишта за ролна, врвните рачки и прекрасната метална бакарна завршница ја комплетираат серијата SST rod како онаа што ги прави перформансите на елитно ниво достапни за риболовците од сите нивоа на посветеност.Карактеристики : - техника и видови специфични прачка акции.- Чувствителни im-8 графит прачка празно изградба.- Е-стакло прачка празно изградба На Камбала прачки.- Издржливи водич рамки од нерѓосувачки челик.- Циркониум водич инсерти намалување на триење од плетенка линии.- Прачките од камбала користат тешки рамки за водење чамци.- Прилагодено 1-К ткаени јаглеродни влакна цевка ролна седиште на лосос прачки.- Прилагодено седиште ЗА ролна ОД ГРАФИТНА цевка ИМ-8 на повеќето прачки што се вртат.- Премиум предни и задни рачки на сите модели.- Прачките од камбала имаат триаголен облик на преден стисок со цевки за собирање.- Интегрирано капаче од компримиран плута задник, површина што не се лизга.- Чувар на куки од нерѓосувачки челик. Спецификации : - Тип На Вода : Слатководна-Техника : Предење-Апликација : Повеќенаменска Должина На Спин - Прачка : 7 ' 0" - Должина На Преден Стисок : 2 " - Должина На Заден Стисок : 9-1/2" - Број На Парчиња : 2 - Моќност : Средно Светло - Дејство : Тип На Средна Рачка : Материјал А - Рачка : Оценка Од Плута : 4-8 фунти.- Наведуваш Рејтинг : 1/8-3/8 мл. - Тип водич : циркониум водич инсерти-Празно Тип : IM-8 графит-Број На Водичи : 6 + Врвот-Тежина : 4.8 мл. Окума SST Врти Прачка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне