• Свеж
Војаџер Чекор-Во Воздух Куче Темперамент - Сите Временски Решетката Чекор Во Елек Темперамент За Мачка Од Страна На Најдобрите Миленичиња Материјали-Темперамент, ?

Војаџер Чекор-Во Воздух Куче Темперамент - Сите Временски Решетката Чекор Во Елек Темперамент За Мачка Од Страна На Најдобрите

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

УДОБНО ПРОШЕТАЈТЕ ГО ВАШЕТО ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ БЕЗ ОГЛЕД НА ВРЕМЕНСКИТЕ УСЛОВИ, нашиот темперамент За Сите Временски Услови Е дизајниран да осигури дека без оглед на условите надвор, сепак ќе успеете да го однесете вашето домашно милениче на оние прошетки на кои опашката им мавта како луда. Користевме мрежест материјал што дише за да го одржуваме вашето куче или домашно милениче ладно во топлите денови, но исто така обезбедува изолација за тие студени прилики и ќе биде една удобна прошетка за вашата топка! За разлика од каишките кои имаат тенденција да го напрегаат вратот на вашите миленици, овој безбедносен ремен рамномерно го распределува притисокот околу градите за да спречи секаков вид гушење. Прошетки Без стрес дали е секогаш борба обидувајќи се да го добиете вашето домашно милениче во повеќето прицврстувачи? Па, ќе ви се допадне колку е лесно да се стави овој чекор во темперамент! Едноставно нека вашето куче влезе во него со предните нозе, закачи поводник и добро си да одиш. Но, она што навистина го прави овој ремен за поддршка задолжителен е колку е безбеден. Ние го опремивме со силно затворање и тешки метални Д-прстени за двојно обезбедување. Така, никогаш нема да мора да се грижите дали вашето куче ќе се извлече од темпераментот додека сте на прошетки. Еве повеќе причини да го сакате овој одличен темперамент : • неиритирачкиот материјал овозможува целодневно носење. • Достапно во широк спектар на големини (ве Молиме погледнете ја табелата со големини). * Направено со големо внимание на деталите за да се обезбеди максимална издржливост • • Безбедно го држи вашето домашно милениче додека сеуште е нежно. * Прекрасен избор на бои што одговараат на личноста на вашите миленици • ВНИМАНИЕ : Големината не одговара директно на расата или тежината на вашето домашно милениче. ВЕ молиме ИЗМЕРЕТЕ го вашето домашно милениче со печатење на Нашиот Водич За Големина кој има мерна лента и погледнете ја нашата табела за големина за најдобро вклопување пред да нарачате. СИТЕ ВРЕМЕНСКИ РЕШЕТКИ : Направени Со мека воздушна мрежа што дише, овој лесен ремен за миленичиња е совршен за прошетки во текот на целата година. РЕФЛЕКТИРАЧКИ ЛЕНТИ : Две рефлектирачки ленти на страните на овој ремен ја зголемуваат видливоста на вашето домашно милениче за оние рани утрински и доцни вечерни прошетки. ТРИ БЕЗБЕДНОСНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Нашиот прицврстувач за кука и јамка, тока и двојни Д-прстени работат заедно заштитете го вашето домашно милениче во три слоја безбедност. ВЛЕЗИ, КЛИП И ОДИ. Зачекорете во следната прошетка во овој едноставен и лесен за носење елек. Кликнете на "Додај во Кошничка" сега.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне