• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност „Чекајќи ја уметноста на мирот“ од Филип Саин-Лоуди

Заштитена марка ликовна уметност „Чекајќи ја уметноста на мирот“ од Филип Саин-Лоуди

DEN 638.40

Од стока
Во продавницата

Уметник : Филип Саинте-Лаудисубјект : Сè уште начин на живот : Азиски инспириран Продукција Тип : Галерија, обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има страничен поглед на статуата на Буда со кренати раце пред златен храм. Истакнати бои : тен, жолта, кафеава, сива "Како фотограф, имам извонредна шанса да ја живеам мојата страст и го ценам секој момент! Јас не се натпреварувам со никого и ја водам мојата трка. Јас не сакам да ја играм играта да се биде подобар од било кој. Едноставно, имам за цел да се подобрам да бидам подобар отколку што бев порано. Јас сум и јас сум слободен! Пикселите се моја медитација. Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. страничен поглед на статуата на Буда со кренати раце пред златен храм.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне