• Свеж
Трговска марка уметност лотос езерце платно уметност од Шелија Голден

Трговска марка уметност лотос езерце платно уметност од Шелија Голден

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Подготвени да се претставиме без обележја, кои се прикажани во различни големини, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со цвеќиња од лотос во езерцето. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне