• Свеж
Западен Дигитален 480GB Wd Грин СН NVMe SSD, Внатрешен M. Солидна Држава Диск-WDS480G2G0C

Западен Дигитален 480GB Wd Грин СН NVMe SSD, Внатрешен M. Солидна Држава Диск-WDS480G2G0C

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

WD Green SN350 NVME SSD може да го ревитализира вашиот стар компјутер за секојдневна употреба. Без разлика дали сте во класа, шопинг, разговор или сурфање, овој диск може да работи до четири пати побрзо ОД САТА дискови. Бидејќи немаат подвижни делови, SSDs нудат дизајн отпорен на удари за да помогнат во заштитата на вашите важни податоци од случајни испакнатини и капки. Тенок м. 2 2280 форма фактор овозможува брзо и лесно надградба за секој компјутер со nvme слот. Плус, Со Контролната Табла Западна Дигитална ССД што може да се преземе, исто така, можете да го следите здравјето на вашиот диск за дополнителен мир на умот.Карактеристики На производот брзи перформанси На NVMe за дневни компјутерски потреби-до 2.400 MB/s. SSDs нудат отпорност на удари од случајни испакнатини и капки. Тенок м. 2 2280 форма фактор е идеален за компјутери со nvme ® слот. Downloadable Western digital® Ssd Контролната Табла го следи здравјето и користењето на вашиот диск. Бидете сигурни Со Западна Дигитална 3-годишна ограничена гаранција.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне