• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Далија Задоволство На Денот ВТОРИ Платнена Уметност Од Кристи Рајс

Заштитен знак Ликовна Уметност Далија Задоволство На Денот ВТОРИ Платнена Уметност Од Кристи Рајс

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Уметник : Кристи Рајс Предмет : Флоралстил : Викендица/Тип На Селски Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има розови, виолетови, портокалови и жолти акварелни далии на бела позадина. Истакнати Бои : Бела, Розова, Жолта, Тен, Зелена, Тиркизна Кристи Рајс носи многу капи : претприемач, мама, дизајнер на покани за славни личности, стилист; но, нејзината прва љубов е сликарството со акварел. Таа понизно ја започна својата уметничка кариера : криејќи се под кориците со фенерче како 6-годишно девојче кое само сакаше да прави уметност, буквално дење и ноќе. Од самиот почеток беше јасно Дека Кристи ќе остави свој белег на светот со четка за боја. Акварелните цвеќиња на кристи, смелите дезени и експресивните пејзажи комбинираат одреден текстурален реализам со карактеристична сочна смелост што ја олицетворува нејзината љубовна врска со акварел и мешано медиумско сликарство. Работата на кристи, како и нејзината личност, понекогаш е тешко да се утврди. Нејзините потези со четки можат да одливаат и да течат од многу детални и прецизни до слободно течни и безгранични, а сето тоа да остане волшебно и непогрешливо. Во последните 14 години, опсесијата На Кристи со боја и хартија еволуираше во иновативниот бренд, Моментални Дизајни. Кристи го трансформираше канцеларискиот материјал за настани во убедлив и привлечен медиум кој привлекува глобално внимание од медиумите, познатите личности и некои од најкреативните поединци во светот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. розова, виолетова, портокалова и жолта акварел далија на бела позадина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне