• Свеж
Jewelersclub Sapphire Ring Rigntone Jewelry - 0. Carat Sapphire 14k златен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - Gemstone Rings со хипоалергичен 14K златен сребрена лента

Jewelersclub Sapphire Ring Rigntone Jewelry - 0. Carat Sapphire 14k златен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент -

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Живописно парче акцент што свети одвнатре. Направено со вистински скапоцени камења со сафир, бели дијаманти и злато позлатено сребро. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои испаѓаат лажни, со досадни, рамни камења со рамнини, прстенот за сафир на накит, кој има оригинален камен од 0,65 карат сафир, прекриен со вистински бели дијаманти кластери .. Изработено со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 14к златен сребрен опсег, овој прекрасен црн овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите .. Нашиот оригинален прстен за сафир : . - 0,65 Карат Сафир скапоцен камен. - Кластери со бели дијаманти. - Хипоалергичен 14К позлатен сребрен опсег прстен (нула никел или олово). - Деликатен дизајн со трајно, долготрајно занаетчиство. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашиот сафир ringsвони за жени и ringsвони со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Дајте им како роденденски подароци за мајка и подароци за жени во вашиот живот!. На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивни, врвни квалитетни накит за накит со разумни цени. Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Просечниот прстен на родител на сафир честопати излегува дека не е оригинален, со камен сафир кој изгледа досаден и рамен. Прстенот на Sapphire на Jewelers Club има вистински скапоцен камен од 0,65 карати сафир, исечен на прекрасен овален и засилен со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. Со хипоалергичен, светлечки сребрена поставка од злато од 14 килограми, живописно, црна сенка на овој зачудувачки, црна сенка ги комплиментира сите тонови на кожата . додека другите прстени од скапоцен камен се ефтино направени и лесно се наведнуваат и се кршат, нашиот камен со сафир е изработен со квалитетно изработен за да трае. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој сафир и дијамантски прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, издржливо 14к злато позлатена сребрена лента и поставување. Ако имате какви било прашања во врска со големината на опсегот, ве молиме, посетете се до нас директно за да ви помогнеме да го пронајдете вашето совршено вклопување . живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Без разлика дали го надавате овој прстен на скапоцен камен на вашата мајка на Денот на мајката, вашиот значаен друг како специјално изненадување или ветувачки прстен, или пријател или сакана личност како прослава на нивниот уникатен родител, примателот ќе го обожава облечената на оваа 0,65 каратна искра на нејзината рака.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне