• Свеж
Циклон АТВ мотокрос нечистотија велосипед надвор од патот шлем Дот ЕЦЕ одобрено- Зелена

Циклон АТВ мотокрос нечистотија велосипед надвор од патот шлем Дот ЕЦЕ одобрено- Зелена

DEN 1118.40

Од стока
Во продавницата

Лесните материјали за ABS обезбедуваат одлична заштита додека го намалуваат фигуриклонот на вратот „останете на место“ упатства за ленти за очила, обликувани во шлемовикливите циклонски внес на воздух и издувни гасови за уста, за супериорни вентилатории што можат да се заменливи/заменливи заменливи/заменливи/заменливи влошки за образ, за ​​совршени фитремовибилни сноп-ин-важини, кои може да се водат, за лансирање на ландовите Д- Tagh System Cinch System Cinch Tagh Tagn вклучен отпорен на отпорност и ECE 22.05 одобрено во осум упатства за графикони и упатства за фитинг : Измерете го обемот на главата од центарот на челото, малку над ушите и назад во центарот на челото. Ова треба да биде најширокиот дел од главата. Забележете ги мерењата и повикајте се на табелата за големина подолу. Големини на Аддул : S (55-56 см / 21,50 "-22,00 "), М (57-58см / 22,50 "-22,75 "), л (59 -60cm / 23.25 "-23,50 "), xl (61-62cm / 24.00 "-24,50 "), xxl (63-64cm / 24,75 "-25,25 ") Младински големини : YS (51-52 см / 20.00 "-20,50 "), ym (53-54cm / 20.75 "-21.25 "), yl (55-56cm / 21,50 "-22.00 ") Сосема нов пат за кацига на патот / ECE одобрен MX кацига од страна на Циклонот е направен со траен лесен материјал ABS, кој обезбедува супериорна предета - одобрена точка/ECE. Шлемови од циклон MX се лесни, издржливи, стилски и го карактеризираат нашиот ексклузивен систем за вентилација.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне