• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „сезони“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „сезони“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 2601.60

Од стока
Во продавницата

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Теми Куснир „Сезони“ платно уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне