• Свеж
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Гениј Аквамарин Прстен За Раѓање

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Гениј Аквамарин Прстен За Раѓање

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Добијте елегантен и шармантен изглед со овој прекрасен прстен од аметист. Изработен во 10 каратно жолто злато, овој прстен прикажува 6х3мм маркизен облик, фацетиран виолетов аметист скапоцен камен за шармантна привлечност. Совршен подарок за оние кои слават роденден во февруари, овој прстен е достапен во големина на прст 7 и скапоцен камен тежи 0,22 cttw.Метална Тежина : 0,87 грама Накит Тип : Финеринг Стил : Скапоцен Камен Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 10 Каратметална Боја : Ширина На Жолта Лента : 1,1 Mmring Големина : 7 Gemstone Детали : Тип : Amethystbirthstone Месец : Февруари Боја : Виолетова : Faceted Shape : Marquise Size : 6mm x 3mmweight : 0.22 cttwquanty : 1 Поставување Накит : Prongyar вашиот предмет пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија 10 Каратно Жолто Злато, Аметист.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне