• Свеж
Њумарк Учење НЛ Математика-Собре Ми Меса-На Моето Биро

Њумарк Учење НЛ Математика-Собре Ми Меса-На Моето Биро

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Математика-Собре Ми Меса - На Мојата Работна површина Предавајте зборови и содржини базирани на стандарди во исто време. Овие прекрасни и привлечни нефикционални текстови ги запознаваат новите читатели со 49 од најсуштинските зборови со висока фреквенција. Контекстите За Математика, Наука и Социјални Студии од висок интерес помагаат да се развијат концепти и вокабулар од областа на содржината, како и концепти за печатење, стратегии за рано читање, разбирање и флуентност. БОНУС пред и по читањето активности вклучени во секоја книга.Спецификацијазик : Шпански : Пред-КГ, Градинка И одделение 1, 2, 3тип : Нефикциски Серии : Свраутор/Уредник : Крис Мајклскопирски Права-Датум : 2013исбн 13 : 9781612698670димензија : 6.5" Х х 0.1" В х 7.625" Лесна : 0.13 lbs - sku : nmrk1941 Математика - SOBRE Mi Mesa - На Моето биро учат зборови за видување и Содржина Базирана На стандарди Во Исто Време. Овие прекрасни и привлечни нефикционални текстови ги запознаваат новите читатели со 49 од најсуштинските зборови со висока фреквенција. Контекстите За Математика, Наука и Социјални Студии од висок интерес помагаат да се развијат концепти и вокабулар од областа на содржината, како и концепти за печатење, стратегии за рано читање, разбирање и флуентност. БОНУС пред и по читањето активности вклучени во секоја книга. Спецификации Јазик : Шпански. Одделение : Пред-КГ, Градинка И одделение 1, 2, 3. Тип : Нефикција. Серија : SWR. Автор/Уредник : Крис Мајклс. Авторски Права-Датум : 2013. ИСБН 13 : 9781612698670. Димензија : 6.5 "H x 0.1" W x 7.625 " L. Тежина : 0.13 фунти. - ШКУ : NMRK1941.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне