• Свеж
Glutino® Parmesan & Gurlic Gluten Chips Chips 6. Оз. Кутија

Glutino® Parmesan & Gurlic Gluten Chips Chips 6. Оз. Кутија

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Тие одат рака под рака, тие се совршен пар. Острата духовитост на Пармезан магично се совпаѓаше со умен репарта на лук. Тие го држат своето со натопи и стојат на теренот со коњи. Но, земени сами, тие би можеле да ве изненадат и да исчезнат пред вашите очи. Не кажувај дека не ве предупредувавме. Ние сме она што го јадете. Â ¢ Во 30 плус години што Глутино го правеше глутен, научивме нешто или две. Вашата доверба е движечка сила зад нашата единечна решеност да го задржиме секој од нашите производи без глутен. Научивме да готвиме со отворени уши, секогаш слушајќи ги вашите идеи и предлози. И, откривме, на патот, дека сте нашата најважна состојка без глутен. Ви благодарам! Дали знаевте? И да се размислува, некои луѓе го нарекоа каприз без глутен. Чипс од џебови, без глутен, пармезан и лук. Остри, со допир на лук. Во живо целосно. Тие одат рака под рака, тие се совршен пар. Острата духовитост на Пармезан магично се совпаѓаше со умен репарта на лук. Тие го држат своето со натопи и стојат на теренот со коњи-d'oeuvres. Но, земени сами, тие би можеле да ве изненадат и да исчезнат пред вашите очи. Не кажувај дека не те предупредивме. Ние сме тоа што јадете. Во 30 години што Глутино го правеше глутен, научивме нешто или две. Ја научивме вредноста на вашата доверба. Вашата доверба е движечка сила зад нашата единечна решеност да ги задржиме сите на нашите скоро 100 производи чисто глутен без глутен. Научивме да готвиме со отворени уши, секогаш слушајќи ги вашите идеи и предлози. И, научивме дека вистинската причина што Глутино е најпродаваната марка без глутен во Северна Америка е заради вас. Дали знаеше? Лекарите проценија дека дури половина од сите Американци се чувствителни на глутен. За повеќе вкусни идеи без глутен, одете до /глутен-безрегити. Ајде да се поврземе : Вие сте без глутен. Ние сме без глутен. Имаме многу за да разговараме. Твитер на глутинофудс. Фејсбук : Глутино. Лукот е член на семејството кромид, кој исто така вклучува праз и плитки. Направено во Канада.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне