• Свеж
Дорман 679 - Издувна Кросовер Цевка За Специфични Модели на Форд одговара избери: 2011-ФОРД ЕКСПЛОРЕР

Дорман 679 - Издувна Кросовер Цевка За Специфични Модели на Форд одговара избери: 2011-ФОРД ЕКСПЛОРЕР

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Оваа издувна цевка за вкрстување е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната цевка на одредени апликации и е дизајнирана за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Ја враќа функционалноста-сигурна замена за оригинален дел што не успеа поради топлина, вибрации или корозија. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експлорер : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне