• Свеж
Историска Колекција Мут Возило

Историска Колекција Мут Возило

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Историска Колекција, Виетнамска Војна американско лесно воено теренско возило. Тој требаше да го замени Џипот Вилис. Производството започна во 1959 година. Мут (Воена Алатка Тактички Камион). Исклучително популарната, евтина и добра конструкција беше ценета во војската и меѓу цивилните корисници. М151 е произведен во 1985 година. Од светот НА КОБИ доаѓа модел на ова фантастично возило. Карактеристичните форми на историското возило се верно мапирани со користење на висококвалитетни тули. Користењето печатени блокови наместо налепници не само што значи фантастичен детал, туку и издржливост кога се игра. Ротирачките тркала опремени со гуми се идеални за поместување на моделот за време на играта. Под хаубата за навалување има мотор, кој, како и внатрешноста на возилото, може слободно да се менува според вашите потреби. На темпото на автомобилот се инсталирани мобилен митралез, радио станица и резервно тркало. Во комплетот е вклучен Американски војник Со Специјална пушка М16. Овој комплет е фантастичен додаток на секоја колекција или соба за играње и ќе ги воодушеви сите возрасни групи. • 91 висококвалитетни компоненти • блок За Прикажување со печатен модел и името на возилото • Печатените блокови не се деформираат и не бледнеат за време на играта или под влијание на температурата • Јасна И интуитивна инструкција заснована на цртежи и икони • Целосно компатибилна со други брендови од тули за дизајн.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне